Výroba a predaj mliečnych výrobkov


Priamo na farme chováme kozičky a vyrábame pravé kozie syry - čerstvé, údené, bylinkové, zrejúce. Taktiež z neho vyrábame výborné jogurtové nápoje s množstvom ovocných príchutí.
Samozrejme nesmie chýbať ani  obľúbená bryndza a žinčica, či ručne ťahané syrové nite.

Kozička -kravička chudobných ?Hovorí sa, že v minulosti nebolo v dedine rodiny, ktorá by nechovala kozu. Sú prípady, keď kozie mlieko zachránilo celú rodinu od hladu, a vďaka koziemu mlieku prinavrátila zdravie nejednému chorému človeku. V poslednom čase sa znova začína čoraz viac hovoriť o kozom mlieku a prisudzujú mu takmer zázračné účinky. Čím to je? práve svojím jedinečným zložením. Zo svetových výskumov vyplýva, že kozie mlieko pozitívne pôsobí na ľudský organizmus a pomáha liečiť mnohé civilizačné choroby dnešnej doby.

Kozie mlieko je biologický cenným nápojom, ktorý obsahuje minerálne soli vápnika, horčíka, sodíka, draslíka a fosforu, soli stopových prvkov: medi, zinku, mangánu, titánu, chrúmu a kobaltu, ďalej vitamíny A, B1, B2, B12, C, D, E a kyselilnu listovú. Množstvo bielkovín je vyššie ako v kravskom mlieku, dôležitý rozdiel však spočíva v ich zložení, čo je pravdepodobne dôvod, prečo organizmus niektorých ľudí zvláda kozie mlieko podstatne lepšie ako mlieko kravské. Lepšia stráviteľnosť je spôsobená rozmermi a zložením tukových častíc, ktoré sa podobajú mlieku materskému.

Kozie mlieko pozitívne pôsobí:

- na nervovú sústavu, jeho pravidelná konzumácia vedie k zníženiu nervozity, stresov
- kozí tuk priaznivo pôsobí pri kĺbových ochoreniach
- zlepšuje imunitný systém, celkovú kondíciu
- význame reguluje vlhkosť pleti
- pozitívne pôsobí pri astmatických ochoreniach kože
- pri ochoreniach tráviaceho traktu a pridružených orgánov (pečeň, slinivka) má zásadnejší charakter a vyššiu neutralizačnú kapacitu
- ako prevencia nádorových chorôb - bolo spozorované, že organizmus kozy je schopný vytvárať si účinné protilátky

produkty Farma Bárdy
produkty Farma Bárdy


produkty Farma Bárdy
produkty Farma Bárdy


produkty Farma Bárdy
produkty Farma Bárdy
FARMA BARDY: Kľače - Jasenové

Denne od 11:00 do 21:00 hod

  • farba.bardy@gmail.com
  • Tel: 0948 77 00 09